Trwa ładowanie...
d4jdzfo

MG: Gaz-System zwiększył możliwości importu gazu o 3,2 mld m3 rocznie

Warszawa, 06.02.2015 (ISBnews) - Dzięki rozbudowie punktu we Włocławku, Gaz-System udostępnił klientom nowe techniczne możliwości importu gazu do Polski z kierunku zachodniego z wykorzystaniem gazociągu jamalskiego, podało Ministerstwo Gospodarki. Możliwość importu wzrosła o 3,2 mld m3 gazu rocznie.

Share
d4jdzfo

"Możliwość importu gazu z kierunku zachodniego z wykorzystaniem rewersu wirtualnego na gazociągu jamalskim w ramach usługi świadczonej na zasadach ciągłych wzrosła o 3,2 mld m3 rocznie (przepustowość ciągła). W ten sposób do Polski można już importować na zasadach ciągłych około 5,5 mld m3 gazu ziemnego rocznie z kierunku Niemiec tylko przez punkt Mallnow rewers" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowe możliwości przesyłowe zostały przydzielone klientom w trybie aukcji na produkty kwartalne, w grudniu 2014 r.

"Ponadto na punkcie Mallnow rewers oferowana jest przepustowość na zasadach przerywanych, która pozwala importować do Polski dodatkowo około 2,7 mld m3 rocznie w przypadku utrzymywania przepływu gazociągiem jamalskim w kierunku Niemiec" - podano także.

Aktualne techniczne możliwości importu gazu do Polski z kierunku zachodniego i południowego wynoszą ponad 90% potrzeb importowych kraju i wzrosły o ponad 20%, podało także.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

(ISBnews)

d4jdzfo

Podziel się opinią

Share
d4jdzfo
d4jdzfo