Trwa ładowanie...
dlkje82

MG: Projekt bloku na biomasę Energa-Kogeneracja otrzymał dofinansowanie z UE

Warszawa, 19.02.2015 (ISBnews) - Komisja Europejska potwierdziła dofinansowanie z funduszy unijnych dla projektu budowy bloku energetycznego na biomasę spółki Energa Kogeneracja w Elblągu, podało Ministerstwo Gospodarki. Koszt projektu to ponad 271 mln zł, a wsparcie z programu Infrastruktura i Środowisko wynosi 40 mln zł.

Share
dlkje82

"Projekt obejmuje budowę bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy 25 MWe i 30 MWt wraz z urządzeniami pomocniczymi. Blok będzie spalał głównie biomasę agro w ilości łącznej ok. 150 tys. ton rocznie" - czytamy w komunikacie.

Głównym celem projektu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz produkcja ciepła. Dzięki jego realizacji ilość energii elektrycznej w województwie warmińsko-mazurskim wzrośnie o 25%, podkreślono.

Dodatkowo, nowy blok ma przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu produkcji energii elektrycznej na środowisko, zwiększenia stopnia dywersyfikacji źródeł energii i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski, poinformował resort.

(ISBnews)

dlkje82

Podziel się opinią

Share
dlkje82
dlkje82