Trwa ładowanie...
d2dsstm

MI ws. podziału środków dla samorządów (komunikat)

...

d2dsstm
d2dsstm

12.02. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:

W związku z publikacjami prasowymi, podającymi kwoty dofinansowania zadań dla samorządów w ramach podziału rezerwy subwencji ogólnej, Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje, że ostateczny podział środków zostanie zatwierdzony na posiedzeniu plenarnym Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, które jest planowane na 24 lutego br.

Rezerwą subwencji ogólnej, zgodnie z ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, dysponuje minister właściwy do spraw finansów publicznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu, po zasięgnięciu opinii reprezentacji jednostek samorządu terytorialnego. Środki z omawianej rezerwy są przyznawane dla tych powiatów, miast na prawach powiatu i województw, których wnioski spełniają kryteria ustawowe oraz kryteria wypracowane przez Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Środki z rezerwy przeznacza się na dofinansowanie:

d2dsstm

- inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach wojewódzkich i powiatowych w granicach miast na prawach powiatu;

- utrzymania rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2000 pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu;

- remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

Propozycję podziału środków przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury pozytywnie zaopiniował już minister finansów. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2dsstm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dsstm