Trwa ładowanie...
d3wdrxo

MIB: Rozmowy ws. transportu do Rosji będą kontynuowane w udziałem ministrów

Warszawa, 02.02.2016 (ISBnews) - Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit i rosyjski wiceminister transportu Nikołaj Assauł wezmą udział w kontynuacji rozmów na temat zasad wykonywania przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej w środę, 3 lutego, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB).

Share
d3wdrxo

"Na jutro, 3 lutego 2016 r. na godz. 10, została wstępnie zaplanowana kontynuacja rozmów z udziałem wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita oraz wiceministra transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaja Assauła" - czytamy w komunikacie.

W MIB od 1 lutego prowadzone są polsko-rosyjskie negocjacje na temat zasad wykonywania przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej oraz ustalenia wysokości kontyngentu zezwoleń na 2016 r., w ramach posiedzenia polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Pozytywny wynik wstępnych rozmów był warunkiem spotkania ministrów.

W negocjacjach biorą udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Transportu Federacji Rosyjskiej oraz przedstawiciele polskich i rosyjskich organizacji zrzeszających międzynarodowych przewoźników drogowych.

d3wdrxo

Szmit informował wcześniej, że strona polska "nie może przyjąć" rosyjskiej propozycji tymczasowego przedłużenia terminu zezwoleń na przewozy między Polską a Rosją do 15 lutego. Według niego, satysfakcjonujące jest wyłącznie ostateczne i jednoznaczne określenie przepisów regulujących transport między Polską a Rosją.

Obecne regulacje straciły ważność 31 stycznia, najpoważniejszą konsekwencją jest znaczne ograniczenie wymiany handlowej między krajami.

Problemy z ustaleniami kontyngentu zezwoleń ze stroną rosyjską pojawiały się na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie. Kontyngent zezwoleń na 2010 rok uzgodniony został przez wiceministrów obu państw dopiero 9 marca 2010 r. (strony przedłużyły ważność kontyngentu zezwoleń z 2009 roku). Kontyngent zezwoleń na 2011 rok uzgodniono 2 lutego 2011 r. podczas posiedzenia Międzynarodowego Forum Transportowego w Paryżu. Ze względu na brak uzgodnień w zakresie przedłużenia kontyngentu zezwoleń z 2010 roku, w okresie 16 stycznia - 2 lutego 2011 r. przewoźnicy drogowi obu stron nie mogli wykonywać przewozów, przypominał wcześniej resort.

(ISBnews)

d3wdrxo

Podziel się opinią

Share
d3wdrxo
d3wdrxo