Trwa ładowanie...

Michalczewski otrzyma 10 mln zł od FoodCare

Sąd Okręgowy w Krakowie nakazał firmie FoodCare zapłatę na rzecz Fundacji Darka Michalczewskiego Równe Szanse kwoty prawie 10 milionów zł. Proces między FoodCare a Dariuszem Michalczewskim trwał dwa lata.

Share
Michalczewski otrzyma 10 mln zł od FoodCareŹródło: mat. pras.
dp73bap

W 2010 roku pomimo ciągłej sprzedaży napojów z oznaczeniem Tiger na licencji Dariusza Tiger Michalczewskiego spółka FoodCare odmówiła Fundacji zapłaty należnej prowizji, mimo wiążącej obydwie strony umowy. Fundacja podjęła więc działania prawne, jednocześnie rozwiązując umowę z FoodCare w trybie natychmiastowym oraz występując do sądu o zapłatę nieuiszczonych opłat licencyjnych oraz zwrot innych nienależnie pobranych przez Foodcare świadczeń.

Pozew złożono 2 września 2011 roku.

- Ponad dwa lata cierpliwie czekałem na to niezwykle ważne rozstrzygnięcie sądu. Od początku byłem przekonany, że to wynagrodzenie należało się Fundacji, a pozytywny dla mnie wyrok sądu był jedynie kwestią czasu. Cieszę się, że FoodCare zaczyna ponosić realne konsekwencje finansowe swoich bezprawnych działań. Jestem przekonany, że na dzisiejszej kwocie prawie 10 milionów zł. się nie skończy. Dla FoodCare próba bezprawnego korzystania z oznaczenia Tiger będzie bardzo bolesnym doświadczeniem, z którego Pan Wiesław Włodarski wyciągnie wnioski na przyszłość - mówi Dariusz Michalczewski.

dp73bap

Grupa Food Care przesłała nam oświadczenie w sprawie wyroku. Decyzja o ewentualnym odwołaniu się od wyroku zostanie podjęta po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji.

- Powyższa sprawa nie dotyczy kwestii własnościowych związanych z marką Tiger. Na powstanie tego produktu FoodCare przeznaczył wielomilionowe nakłady, lata pracy, doświadczenia i energii. Jako pomysłodawca i twórca tego napoju energetycznego, FoodCare niezmiennie oczekuje pozytywnych dla firmy rozstrzygnięć w tej sprawie - napisał pełnomocnik firmy, mec. Radosław Potrzeszcz.

Ponadto podkreślono, że FoodCare nie zamierza prowadzić za pośrednictwem mediów polemiki z Fundacją „Równe Szanse”.

dp73bap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp73bap
dp73bap