Trwa ładowanie...
d1zi6jq
05-01-2016 10:00

Midven zaktualizował strategię przed spodziewanym przejściem na GPW z NC w 2017

Warszawa, 05.01.2016 (ISBnews) - Midven zaktualizował strategię przed spodziewanym przeniesieniem notowań na GPW w przyszłym roku, poinformował prezes Andrzej Zając.

d1zi6jq

"Angażując się w projekty B2B planujemy zwiększyć nasze przychody, zapewniając spółce i akcjonariuszom stabilny fundament, na którym możemy budować nowoczesną grupę technologiczną. W przypadku projektów technologicznych, zamierzamy koncentrować się na spółkach technologicznych posiadających ciekawe produkty o zasięgu globalnym. Aktualizujemy naszą strategię przed spodziewanym przeniesieniem notowań na GPW w przyszłym roku, by nasi inwestorzy mogli ocenić perspektywy, jakie ma spółka i poznać cele, które chcemy zrealizować w najbliższych latach" - powiedział Zając, cytowany w komunikacie.

Midven zamierza skoncentrować się na rozwoju produktów i usług technologicznych, które mają szansę na sukces na globalnym rynku. Zaktualizowaną strategię uzupełniają działania wspierające projekty technologiczne przed debiutem rynkowym, które będą przygotowywane do komercjalizacji przy wsparciu wyspecjalizowanych podmiotów, gdzie udziały większościowe lub mniejszościowe posiada Midven, podano również.

"Midven debiutowało na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r. jako podmiot, który koncentrował się na usługach doradczych oraz inwestycjach kapitałowych. W jego portfolio znalazły się takie podmioty, jak Kancelaria Medius, notowana obecnie na rynku NewConnect, jak również akcje spółki TNN Finance, będącej właścicielem 3-go największego kantoru internetowego pod nazwą KantorOnline.pl. Od tamtego czasu zarząd Midven zainicjował szereg aktywności poszerzających portfolio spółki oraz będących wstępem do aktualnej strategii grupy kapitałowej" - czytamy dalej w komunikacie.

Aktualnie Midven stawia na 2 obszary działalności: inicjowanie oraz tworzenie rozwiązań w obszarze B2B w segmencie SaaS, jak również angażowanie się kapitałowe pośrednio lub bezpośrednio w przedsięwzięcia czy też spółki technologiczne posiadające ciekawe produkty o zasięgu globalnym, zaznaczono również.

d1zi6jq

"W pierwszym obszarze działalności Midven będzie realizował projekty za pośrednictwem spółki zależnej pod nazwą Midven Business Solutions, zaś względem drugiego filaru zamierza dokonywać inwestycji poprzez dedykowane do tego podmioty, jak choćby InQubit, realizowany wspólnie z giełdową spółką Integer.pl" - podano również.

W ostatnim czasie Midven pozyskał finansowanie ponad 7 mln zł z emisji akcji, które przeznaczył m.in. na przejęcie 30% Parcel Technik, świadczącego usługi logistyczne w połączeniu z tworzeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich.

(ISBnews)

d1zi6jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zi6jq