Trwa ładowanie...
d1dq5bw

Mieszkańcy dostaną po kieszeniach. Cena wody do podlewania ogrodu w górę o 2 tys. procent

Było 10 gr, będzie 2 zł za m sześć. wody. Mieszkańcy gminy Dobra w Zachodniopomorskiem będą musieli głęboko sięgnąć do kieszeni, jeśli zamarzy im się zielony trawnik.
Share
Opozycja próbowała zablokować zmiany, dyskusja miała być ostra, ale ostatecznie ceny wzrosną.
Opozycja próbowała zablokować zmiany, dyskusja miała być ostra, ale ostatecznie ceny wzrosną.Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d1dq5bw

Rada Gminy Dobra tuż przed wakacjami podjęła dwie decyzje o podwyżkach. Pierwsza dotyczy wzrostu opłat za odbiór śmieci w zależności o wielkości ogrodu. Ta sięgać będzie nawet 200 proc. To jednak - jak donosi portal gs24.pl - jeszcze nic. Sama woda też będzie dużo droższa.

Opłata za m sześć. wzrośnie z 10 gr do 2 zł, czyli o 2 tys. proc. Opozycja próbowała zablokować zmiany, dyskusja miała być ostra, ale ostatecznie ceny wzrosną.

Jak pisaliśmy w ubiegłym roku, próba zaoszczędzenia na wodzie do podlewania ogródka może spalić na panewce. Przekonał się o tym jeden z naszych czytelników, który wykopał studnię głębinową na swojej posesji. Gmina nakazała mu bowiem zainstalować wodomierz i jeszcze za niego zapłacić. Na nieszczęście dla niego, zgodnie z prawem.

d1dq5bw

Obejrzyj: Wywóz śmieci może jeszcze zdrożeć. Nawet powyżej 40 zł za osobę

Podwyżka za śmieci

Nie tylko mieszkańcy gminy Dobra zapłacą więcej za wywóz śmieci. Dwa razy wyższe opłaty za wywóz śmieci dla tych, którzy ich nie segregują - to jedno z głównych założeń ustawy, którą we wtorek przyjął rząd. Ma to pomóc w realizacji unijnych wymogów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dq5bw

Podziel się opinią

Share
d1dq5bw
d1dq5bw