Trwa ładowanie...

Mieszkanie+ w Warszawie. To tu powstaną pierwsze budynki

W czwartek spółka BGK Nieruchomości podpisała z Pocztą Polską warunkową umowę inwestycyjną w ramach rządowego programu Mieszkanie+ na budowę lokali w stolicy. Na warszawskiej Woli ma powstać 1,1 tys. mieszkań.

Share
Mieszkanie+ w Warszawie. To tu powstaną pierwsze budynkiŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d493rwl

- Mieszkanie plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych w przystępnych cenach - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Działki, na których będzie realizowana inwestycja, zostaną wniesione przez Pocztę Polską w formie aportu, z kolei budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez spółkę BGK Nieruchomości - poinformował bank. Tereny te zlokalizowane są w południowo-zachodniej części dzielnicy Wola. Na pierwszej, ponad dwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego 28 powstanie blisko 450 mieszkań. Na drugiej - około trzyhektarowej, znajdującej się przy ul. Worcella 1 - zostanie zbudowanych około 650 mieszkań.

- Nasza spółka realizuje program Mieszkanie plus w ramach działań rynkowych, dlatego cieszy nas, że na zasadach komercyjnych pozyskaliśmy stołeczne grunty, doskonale położone i skomunikowane z warszawskim śródmieściem - powiedział Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości. - Liczę na to, że realizowana na gruntach Poczty Polskiej inwestycja pokaże, że warto sięgać po niewykorzystywane tereny spółek skarbu państwa, by budować na nich mieszkania dla polskich rodzin - dodał Pawlak.

Zobacz też: Postarzanie sprzętu. Koniec z szybkim psuciem się RTV i AGD?

- Poczta dysponuje atrakcyjnie położonymi terenami, które od dłuższego czasu nie były wykorzystywane zgodnie z potencjałem - powiedział prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

d493rwl

Wiceminister rozwoju Witold Słowik dodał, że "program będzie miał realny wpływ na wzrost społeczny i rozwój gospodarczy kraju". Przypomniał, że odwrócenie niekorzystnych trendów demograficznych to jeden z nadrzędnych celów, jakie przyświecają polskiemu rządowi.

BGKN, który realizuje program Mieszkanie+ w części komercyjnej zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. skarbu państwa i spółek z jego udziałem.

Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie plus znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami skarbu państwa, wynosi 10 tysięcy.

d493rwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d493rwl
d493rwl