ycipk-y82uok

Minister Emilewicz rządowym autem w prywatnych celach. Za kółkiem mąż

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz korzysta ze służbowej limuzyny w celach prywatnych. Resort odpowiada na pytania "Faktu", ale zamiast rozwiać wątpliwości - budzi kolejne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Emilewicz rządowym autem w prywatnych celach. Za kółkiem mąż
(East News)
ycipk-y82uok

Resort przedsiębiorczości odpowiada na pytania "Faktu" w sprawie służbowej limuzyny Jadwigi Emilewicz. Jak się okazuje, minister wykorzystuje rządowe auto w celach prywatnych, co więcej - samochodem kieruje jej mąż.

Czytaj także: Rosnące ceny energii sprzyjają oszustom. Uważaj na sprzedawców "magicznych" urządzeń

Minister Emilewicz korzysta z rządowej limuzyny do celów prywatnych na podstawie "Zarządzenia Dyrektora Generalnego MPiT nr 16 z 2018 r." Nie wiadomo jednak co dokładnie zawiera ten dokument. Resort zapewnił jedynie, że minister Emilewicz co miesiąc rozlicza się z poniesionych kosztów. Za każdy przejechany kilometr - zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury - płaci 83 grosze.

ycipk-y82uok

Zobacz też: Nadchodzi "Plan Emilewicz". Wiceminister uchyla rąbka tajemnicy

Na jakiej podstawie mąż minister może prowadzić auto? Jak przekonuje biuro prasowe MPiT, Marcin Emilewicz został do tego upoważniony na podstawie wspomnianego zarządzenia dyrektora generalnego resortu oraz "ogólnych przepisów regulujących gospodarowanie i zarządzanie mieniem państwowym".

Czytaj też: Skromne kompetencje Adama Andruszkiewicza. Wiceministrowi cyfryzacji przydzielono zadania

ycipk-y82uok

Czytaj także: Ważna zmiana w kodeksie pracy. Pensja tylko na konto

Ministerstwo tłumaczy, że "osoby trzecie to osoby inne niż członkowie najbliższej rodziny osoby użyczającej". Kontrowersje budzi fakt, że w normalnej firmie najbliżsi, czyli żona, mąż, rodzice czy dzieci, to także osoby trzecie, a za udostępnienie im użyczonego samochodu służbowego można nawet stracić pracę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
ycipk-y82uok
ycipk-y82uok