Trwa ładowanie...
d1ohtay

Minister energii żąda zwołania nadzwyczajnego walnego Tauronu ws. wynagrodzeń

Warszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia na żądanie ministra energii zwoła nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki, podczas którego mają zostać rozpatrzone uchwały dotyczące wynagrodzeń członków zarządu i rady nadzorczej, poinformował Tauron. 

Share
d1ohtay

"Zarząd Tauron Polska Energia informuje, iż otrzymał drogą elektroniczną od ministra energii, wykonującego uprawnienia akcjonariusza Skarbu Państwa, reprezentującego 30,06% kapitału zakładowego spółki, żądanie dotyczące zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki i umieszczenia w porządku obrad następujących punktów:

  1. Powzięcie uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarządu spółki Tauron Polska Energia S.A. z siedzibą w Katowicach.
  2. Powzięcie uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków rady nadzorczej spółki Tauron Polska Energia S.A. z siedzibą w Katowicach" - czytamy w komunikacie. W uzasadnieniu minister energii m.in. wskazał, iż zasady wynagradzania członków zarządów w spółkach z udziałem Skarbu Państwa regulują przepisy ustawy z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, w związku z tym wnosi o podjęcie przez walne uchwał w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków organu zarządzającego i członków organu nadzorczego, podano także.

"Ponadto minister energii poinformował, iż projekty uchwał w sprawie kształtowania wynagrodzeń członków zarządu oraz rad nadzorczych zostaną przekazane bez zbędnej zwłoki, po ich uprzednim doprecyzowaniu" - czytamy także.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d1ohtay

Podziel się opinią

Share
d1ohtay
d1ohtay