Trwa ładowanie...
d37dlys

Minister finansów nie ma żadnych problemów z finansowaniem deficytu - Koziński

13.05. Warszawa (PAP) - Uruchomienie elastycznej linii kredytowej (FLC) obecnie nie jest konieczne, ponieważ minister finansów nie ma problemów z finansowaniem deficytu...

Share
d37dlys

13.05. Warszawa (PAP) - Uruchomienie elastycznej linii kredytowej (FLC) obecnie nie jest konieczne, ponieważ minister finansów nie ma problemów z finansowaniem deficytu budżetowego, a płynność na rynku jest znaczna - w takim tonie wypowiada się w czwartek dla dzienników "Rzeczpospolita" i "Gazeta Wyborcza" wiceprezes NBP Witold Koziński.

"Minister finansów nie ma żadnych kłopotów z finansowaniem deficytu. Płynność na rynku jest znaczna. Ale być może minister widzi jakieś potrzeby, których my nie dostrzegamy" - powiedział "Rzeczpospolitej" Koziński.

"Finansowanie deficytu? Nie ma z tym problemu, większość potrzeb zaspokojonych zostało w I kwartale. Rynek jest płynny, inwestorzy nie obawiają się bankructwa Polski. Hipotetycznie na skutek wydarzeń w Grecji mogłyby dramatycznie wrosnąć koszty obsługi długu, nowe emisje naszych obligacji mieć wysokie rentowności. Ale trudno mi sobie to wyobrazić" - dodał w "GW".

Jego zdaniem problem raczej będą z umacnianiem złotego, a nie z osłabianiem.(PAP)

kba/ jtt/

d37dlys

Podziel się opinią

Share
d37dlys
d37dlys