Trwa ładowanie...
d9qm1g3
d9qm1g3

Minister rozwoju powołał Patrycję Klarecką na stanowisko prezesa PARP

Warszawa, 05.04.2016 (ISBnews) - Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki powołał Patrycję Klarecką na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), podał resort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9qm1g3

"PARP spełnia kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości w Polsce, wpisuje się tym samym w realizację Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Jest instytucją mającą wpływ na proces inwestycyjny i podnoszenie konkurencyjności gospodarki, dysponuje dużymi środkami unijnymi dla firm. Przed nowym prezesem Agencji stoją ogromne wyzwania, ale jestem przekonany, że im podoła, wprowadzając nową jakość w zarządzaniu i podejściu do jej zadań " - powiedział wicepremier Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Patrycja Klarecka ma doświadczenie zawodowe w sektorach: finansowym, medialnym i edukacyjnym, w tym 15-letnie na stanowiskach menadżerskich, w takich spółkach jak: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (2014-2016), Bank Zachodni WBK (2010-2014), Telewizja Polska (2004-2010), PZU (2002-2004), podano w informacji.

"Konkurs na stanowisko prezesa PARP przeprowadził zespół powołany przez ministra rozwoju. W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze oferty złożyło 14 kandydatów, natomiast w rozmowach kwalifikacyjnych wzięło udział 10 osób. Zespół wyłonił i rekomendował ministrowi rozwoju najlepszego kandydata na stanowisko prezesa PARP, biorąc pod uwagę wymagania określone w ogłoszeniu o naborze, wyniki poszczególnych kandydatów dotyczące oceny kompetencji kierowniczych, wiedzy, doświadczenia zawodowego oraz wykształcenia" - czytamy dalej.

Poprzedni nabór na stanowisko Prezesa PARP, przeprowadzony na przełomie stycznia i lutego 2016 r., zakończył się bez wyłonienia kandydata, wskazano również.

(ISBnews)

d9qm1g3

Podziel się opinią

Share
d9qm1g3
d9qm1g3