Trwa ładowanie...
d3ox0wb

Minister Siłuanow: Sankcje pogorszą obraz gospodarki Rosji

Minister finansów Rosji Anton Siłuanow przyznał w piątek, że wprowadzenie przez Zachód sankcji odbije się negatywnie na postrzeganiu gospodarki Rosji i w rezultacie mogą się zmienić ceny rosyjskich papierów dłużnych, a koszt pożyczek - wzrosnąć.

Share
d3ox0wb

"Wprowadzenie sankcji bezsprzecznie wnosi negatywny element w postrzeganiu gospodarki naszego kraju. To już odbiło się na prognozach agencji ratingowych" - powiedział Siłuanow dziennikarzom.

Mówiąc o dalszych możliwych skutkach wskazał, że mogą zwiększyć się koszty obsługi zadłużenia Rosji i może wzrosnąć rentowność jej obligacji.

Siłuanow dodał, że jeśli niekorzystne warunki rynkowe utrzymają się, to Rosja może anulować swoje plany pożyczek zagranicznych na rok 2014 i zredukować emisję papierów dłużnych. Taka sytuacja może nastąpić, jeśli dochody Rosji z ropy i gazu pozostaną na obecnym poziomie. Rosja będzie "przyglądać się" tym dochodom - zapowiedział minister.

"Teoretycznie, jeśli ceny na ropę pozostaną mniej więcej takie jak teraz i polityka kursowa będzie taka jak teraz, to możemy dzięki dochodom z ropy i gazu obejść się bez pożyczek na rynkach zewnętrznych w 2014 roku" - wyjaśnił Siłuanow. (PAP)

awl/ ap/

d3ox0wb

Podziel się opinią

Share
d3ox0wb
d3ox0wb