Trwa ładowanie...
d1bmgi0

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami na temat deklaracji podatkowych

Resort Teresy Czerwińskiej ostrzega przed e-mailami, których nadawca podszywa się pod fiskusa i informuje o rzekomych wątpliwościach w związku ze złożoną deklaracją podatkową. W treści może znajdować się podejrzany link.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami na temat deklaracji podatkowych
(Ministerstwo Finansów/materiały prasowe)
d1bmgi0

"MF ostrzega przed fałszywymi e-mailami nt. poprawności złożonych deklaracji!" - pisze resort Teresy Czerwińskiej na Twitterze i odsyła do ostrzeżenia opublikowanego 9 stycznia, o którym już informowaliśmy.

"Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik lub link może zawierać szkodliwe oprogramowanie" - brzmi ostrzeżenie zamieszczone na stronie MF.

"Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!" - czytamy.

Ministerstwo zamieszcza zrzut ekranu prezentujący przykładowy fałszywy mail. Jak to zwykle bywa z takimi fałszywkami, w tekście aż roi się od błędów językowych i przykładów niechlujstwa.

"Na podstwawie art.274a par.2 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U.z 2012r.poz 749 za zam.) w myśl którego w razie wątpliwości co do poprawności złożonej deklaracji organ podatkowy może wezwać do udzielenia , w wyznaczonym terminie niezębdnych wyjaśnień lub uzupełnienia deklaracji" - pisze oszust.

d1bmgi0

Następnie autor listu przekonuje, że "po analizie dokumentów wystawionych przez państwa firmę winika, iz w 2017 roku wystapił błąd w deklaracji".

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa wskazują, że bardzo wiele tego typu wiadomości jest pisanych bardzo niechlujnie, często przez osoby z dużymi brakami językowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bmgi0

Podziel się opinią

Share

d1bmgi0

d1bmgi0