Trwa ładowanie...
d28brzf

Młodzi Polacy zadłużają się na potęgę i mają problemy. Najczęściej nie płacą rat i... mandatów

Już ponad 329 tysięcy młodych Polaków w wieku od 18 do 31 lat ma problem z terminowym regulowaniem zobowiązań - wynika z danych BIG InfoMonitor.
Share
Młodzi Polacy zadłużają się na potęgę i mają problemy. Najczęściej nie płacą rat i... mandatów
Źródło: WP.PL, Fot: Fotolia
d28brzf

* Już ponad 329 tysięcy młodych Polaków w wieku od 18 do 31 lat ma problem z terminowym regulowaniem zobowiązań - wynika z danych BIG InfoMonitor. Ich zaległości sięgają 1,3 miliarda złotych. Pokolenie Y wpada w pętlę zadłużenia już na początku swojego życia. *

Młode osoby nie stronią od pożyczania pieniędzy. Dług nie jest dla nich niczym wstydliwym, w przeciwieństwie np. do pokolenia ich dziadków. Dziś to raczej element nowoczesności i często konieczności. W połączeniu z brakiem pewnego zatrudnienia i umowy o pracę nietrudno o kłopoty już na początku swojej drogi życiowej.

Główne problemy? Spłata pożyczek, terminowe płacenie rachunków za telefon oraz.... spłacanie mandatów za brak biletów w komunikacji miejskiej. Średnia kwota zaległości bliska jest 4 tysięcy złotych.

Biuro Informacji Gospodarczej zwraca uwagę, że większość młodych osób nie zdaje sobie sprawy, że zła historia kredytowa może utrudnić im życie. Wizerunek nierzetelnego płatnika praktycznie przekreśla możliwość wzięcia kredyt na kupno mieszkania. Negatywna historia kredytowa to również kłopoty u operatorów telefonicznych czy podczas zakupów ratalnych.

d28brzf

Podziel się opinią

Share
d28brzf
d28brzf