Trwa ładowanie...
d4hwdge

Modernizacja dworców kolejowych w Wałbrzychu i Brzegu Dolnym

Odnowienie wnętrz, elewacji, dachów oraz wymiana okien i drzwi - to główne punkty planowanej przez PKP S.A. modernizacji dworców kolejowych w Brzegu Dolnym i Wałbrzychu.
Share
d4hwdge

W środę wrocławski oddział PKP S.A. ogłosił przetarg nieograniczony na modernizację dworca kolejowego w Brzegu Dolnym. Wcześniej otworzono także oferty w przetargach związanych z modernizacją dworca w Wałbrzychu.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, modernizacja dworca w Brzegu Dolnym obejmie hall, dach oraz elewację obiektu, a także stolarkę okienną i drzwiową. "Zadaniem wykonawcy będzie także budowa ogólnodostępnych toalet, w tym pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych" - mówił rzecznik.

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą składać oferty do 19 sierpnia.

d4hwdge

We wrocławskim oddziale PKP S.A. otworzono także oferty w dwóch przetargach związanych z modernizacją dworca Wałbrzych Miasto. Pierwszy z nich dotyczy wykonania prac budowlanych i obejmuje modernizację dachu oraz toalet, która ma się zakończyć do końca 2010 r.

Drugi z przetargów dotyczy natomiast wykonania dokumentacji projektowej niezbędnej do przeprowadzenia drugiego etapu inwestycji na dworcu, w ramach którego odnowione zostanie wnętrze dworca oraz jego elewacja. Projektanci, którzy wygrają przetarg, będą także musieli stworzyć nową koncepcję zagospodarowania powierzchni dworca.

- W celu poprawy bezpieczeństwa podróżnych na dworcu zostanie również zainstalowany system monitoringu. Natomiast dzięki wdrożeniu nowego systemu informacji wizualnej łatwiejsze stanie się także przemieszczanie po obiekcie - dodał Sarna.

Przebudowa dworca Wałbrzych Miasto obejmie również plac przed dworcem, który diametralnie zmieni swoje oblicze. Rozpoczęcie realizacji drugiego etapu inwestycji zaplanowano na 2011 r.

d4hwdge

Podziel się opinią

Share
d4hwdge
d4hwdge