Trwa ładowanie...
d40sk9g

MOL: Uzyskano pierwszą ropę z brytyjskiego złoża Cladhan

Warszawa, 29.12.2015 (ISBnews) - Ze złoża Cladhan na Morzu Północnym, w którym MOL ma 33,5% nieoperatorskiego udziału, uzyskano pierwszą ropę naftową, podała spółka.

Share
d40sk9g

"Cieszymy się z osiągnięcia pierwszego przepływu ropy ze złoża Cladhan, które jest pierwszym nabytkiem w Wielkiej Brytanii, jaki wszedł w fazę produkcji. Osiągnięcie to zwiększy nasz obecny poziom produkcji z portfela brytyjskiego" - powiedział Berislav Gašo, dyrektor operacyjny MOL ds. poszukiwań i wydobycia, cytowany w komunikacie.

Złoże Cladhan znajduje się w brytyjskiej części Morza Północnego, na głębokości ok. 150 metrów pod wodą. Operatorem koncesji jest TAQA (64,5% udziału) , a partnerami MOL (33,5% udziału) i Sterling Resources Ltd. (2%).

Złoże znajduje się 17,5 m od platformy Tern Alpha, należącej do TAQA. Program rozwoju zakłada dwa szyby produkcyjne (P1 i P2) oraz jeden szyb wtryskowy (W1) powiązany z platformą Tern Alpha.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 5 rafinerii). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d40sk9g

Podziel się opinią

Share
d40sk9g
d40sk9g