Trwa ładowanie...
d9v3bqr

"MON blokowało karierę generała, bo był związany z PiS"

Odchodzący do cywila I zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Stachowiak podjął tę decyzję nie - jak podano oficjalne - z powodów zdrowotnych, lecz dlatego, że MON blokowało jego karierę jako "generała związanego z PiS", twierdzi "Rzeczpospolita".

Share
d9v3bqr

Odchodzący do cywila I zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Stachowiak podjął tę decyzję nie - jak podano oficjalne - z powodów zdrowotnych, lecz dlatego, że MON blokowało jego karierę jako "generała związanego z PiS" - twierdzi "Rzeczpospolita".

Według tej gazety w najbliższych tygodniach do cywila może odejść nawet 30 generałów, w tym szefowie zarządów Sztabu Generalnego i dowódcy ze wszystkich rodzajów wojsk. Jeszcze więcej dymisji ma być wśród niższych rangą oficerów.

Powodem tego exodusu są pogłoski o przygotowywanych przez rząd, a niekorzystnych dla wojskowych, zmianach w prawie emerytalnym. Na gorsze ma się zmienić system naliczania odpraw i premii.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" rząd ma ogłosić projekt w październiku, by wszedł w życie 1 stycznia 2011 r. Żołnierze czują się oszukani, bo gdyby założenia projektu ogłoszono wcześniej mogliby zastanowić się czy odejść z wojska na starych zasadach, czy zostać, godząc się na zmiany.

d9v3bqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9v3bqr
d9v3bqr