Trwa ładowanie...

MON. Marcin Ociepa nowym wiceministrem resortu obrony

Jak poinformowało w piątek Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) Marcin Ociepa - poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości i wiceprezes Porozumienia - został wiceministrem resortu. Do tej pory sprawował funkcję wicesekretarza stanu w MPiT.

MON. Marcin Ociepa nowym wiceministrem resortu obronyŹródło: gov.pl
d2l0fmd
d2l0fmd

MON. Marcin Ociepa nowym wiceministrem resortu obrony

35-letni Marcin Ociepa ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Opolskim o specjalności europejskiej. Pracował jako nauczyciel akademicki w Katedrze Studiów Regionalnych Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego i na Politechnice Opolskiej.

Oglądaj: MON. Parada wojskowa na wschodzie Ukrainy

Od 22 lutego 2018 r. do 3 czerwca bieżącego roku pełnił funkcję Podsekretarza Stanu, a od 4 czerwca Sekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) odpowiedzialnego m.in za sprawy europejskie, innowacje, politykę przemysłową, współpracę międzynarodową i kontrolę obrotu z zagranicą towarami oraz technologiami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa.

d2l0fmd

Marcin Ociepa w październikowych wyborach parlamentarnych po raz pierwszy uzyskał poselski mandat. Wcześniej pełnił funkcję m.in. przewodniczącego Rady Miasta Opola i radnego sejmiku województwa opolskiego.

MON. Marcin Ociepa w resorcie obrony - echa decyzji

"Zasłużona nominacja dla jednego z najzdolniejszych polskich polityków młodszego pokolenia. Nie ostatnia w kończącym się roku" - skomentował nominację za pośrednictwem Twittera prezes Porozumienia, którego członkiem jest Ociepa, Jarosław Gowin.

Przypomnijmy, że w związku z decyzją o przekształceniach w strukturze ministerstw (listopad br.) Marcin Ociepa w ciągu dwóch lat "odhaczył" pracę w trzech różnych resortach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l0fmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l0fmd