Trwa ładowanie...
d3znhbc

MON: podpisanie umowy z EuroLOT w sprawie czarteru samolotów (komunikat)

...

d3znhbc
d3znhbc

08.06. Warszawa - MON informuje:

EuroLOT - regionalny przewoźnik należący do Skarbu Państwa i Polskich Linii Lotniczych LOT - podpisał dziś umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie czarteru dwóch samolotów dla najważniejszych osób w państwie.

Do transportu polskich VIP-ów będą wykorzystywane dwa samoloty Embraer 175. Obie maszyny pozostają do pełnej dyspozycji oraz do wyłącznego użytku najważniejszych osób w Polsce.

Samoloty będą pilotowane i obsługiwane przez załogi PLL LOT (piloci i personel pokładowy). Maszyny, zgodnie z postanowieniami umowy, są pomalowane na kolory biały i czerwony, z napisem "Rzeczpospolita Polska" po jednej stronie i "Republic of Poland" po drugiej stronie samolotu.

d3znhbc

Umowa została podpisana do końca 2013 roku, z możliwością jej skrócenia lub wydłużenia.

Embraer 175 to nowoczesny samolot pasażerski, o napędzie odrzutowym, wyposażony m.in. w najnowsze urządzenia radio-nawigacyjne i spełniający najwyższe wymagania także w zakresie komfortu podróży. Może nim lecieć 82 pasażerów. Zasięg Embraera 175 to, w zależności od obciążenia, do 3 500 km. Obecnie, we flocie PLL LOT latają dwadzieścia dwa samoloty typu Embraer 170 i Embarer 175.

Rzecznik Grupy PLL LOT Jacek BALCER Rzecznik Prasowy MON Janusz SEJMEJ

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/ kmad/

d3znhbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3znhbc