Trwa ładowanie...
d3d7of5

MON: wizyta ministra Idzika w Dowództwie Operacyjnym SZ (komunikat)

...

Share
d3d7of5

22.10. Warszawa - Rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych informuje:

Stan wyposażania Polskich Kontyngentów Wojskowych w zasadniczy sprzęt i uzbrojenie był głównym tematem rozmów podczas wizyty Podsekretarza Stanu w MON ds. uzbrojenia i modernizacji Marcina Idzika w Dowództwie Operacyjnym.

Ministra przywitał Dowódca Operacyjny generał broni Edward Gruszka w towarzystwie swoich zastępców - gen. dyw. Zbigniewa Galca, gen. dyw. Jerzego Michałowskiego, a także szefa Centrum Dowodzenia gen. bryg. Cezarego Podlasińskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych MON płk Jerzy Pikuła oraz przedstawiciele kadry DO SZ.

Na wstępie wizyty, minister zapoznał się z rolą i zadaniami Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych RP. Następnie Podsekretarzowi Stanu przedstawiono poziom wyposażenia Polskich Kontyngentów Wojskowych. Najwięcej uwagi poświęcono Polskim Siłom Zadaniowym w Afganistanie. Rozmowy dotyczyły również zakończonych i planowanych dostaw sprzętu wojskowego do kontyngentu, w ramach pakietu afgańskiego. Podczas wizyty minister Idzik spotkał się również z oficerami Dyżurnej Służby Operacyjnej, gdzie został zapoznany ze strukturą i funkcjonowaniem zespołu dyżurnego. Na koniec spotkania minister podziękował wszystkim za możliwość bliższego poznania specyfiki służby Dowództwa Operacyjnego. Spotkanie zakończyło się wymianą upominków oraz pamiątkową fotografią. mjr Mirosław Ochyra Rzecznik Prasowy Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tlom/

d3d7of5

Podziel się opinią

Share
d3d7of5
d3d7of5