Trwa ładowanie...
d8pcn70

MON: wniosek o powołanie Piotra Pytla na szefa SKW (komunikat)

...

Share
d8pcn70

03.12. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej skierował wniosek do prezesa Rady Ministrów o powołanie na stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego podpułkownika Piotra Pytla, obecnie pełniącego obowiązki szefa SKW.

Zgodnie z ustawą wniosek zostanie poddany opinii Kolegium ds. Służb Specjalnych i Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych oraz prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


Podpułkownik Piotr Pytel urodził się 4 kwietnia 1967 r. w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Filozoficznego, kierunku psychologia, na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1994-1999 pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa. W roku 1998 ukończył z wyróżnieniem kurs oficerski UOP.

d8pcn70

W latach 1999-2003 pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym na stanowisku głównego specjalisty RIC Kraków. Od roku 2003 do 2008 pełnił służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 16 lipca 2008 r. rozpoczął służbę w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Pełnił kolejno funkcje: naczelnika Wydziału Współpracy Międzynarodowej w Gabinecie Szefa SKW, zastępcy dyrektora w Gabinecie Szefa SKW, a 1 stycznia 2011 r. został dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW.

Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju".

Biegle włada językiem rosyjskim i angielskim. Interesuje się psychologią, literaturą, uprawia czynnie sport. Jest żonaty, ma córkę.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d8pcn70

Podziel się opinią

Share
d8pcn70
d8pcn70