Trwa ładowanie...
d2nkglb
10-03-2017 13:34

MON zaprosi Boeinga do negocjacji ws. samolotów dla VIP-ów

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej uruchomił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na pozyskanie samolotów "średnich" do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP), podał resort. Zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy Boeing.

d2nkglb
d2nkglb

"Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy The Boeing Company" - czytamy w komunikacie.

Powodem uruchomienia nowego postępowania jest unieważnienie poprzednio prowadzonego postępowania, w którym wykonawcy złożyli oferty zawierające błędy formalno-prawne, a wartość ofert była nie do zaakceptowania przez resort obrony. Z posiadanych przez Inspektorat Uzbrojenia informacji wynika, iż tylko firma The Boeing Company posiada prawa wyłączne do dysponowania slotami produkcyjnymi samolotów Boeing B737-800, wyjaśniono.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje, których celem jest uzgodnienie ostatecznych warunków umowy, w tym jej wartości, podsumowano.

Poprzednio oferty złożyły Glomex s.r.o. i The Boeing Company.

d2nkglb

Oferta firmy The Boeing Company o wartości ok. 3,44 mld zł brutto podlegała odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy).

Natomiast oferta firmy Glomex s.r.o. o wartości ok. 2,66 mld zł brutto podlegała odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy), fakt, że nie została zabezpieczona wadium, a ponadto została złożona przez podmiot niezaproszony do składania ofert (uczestnikiem w postępowaniu było konsorcjum Glomex - Lufthansa Technik).

(ISBnews)

d2nkglb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nkglb