Trwa ładowanie...
d1m99at
d1m99at

Mondi zamierza jak najszybciej zrealizować opcję wykupu EC Saturn

16.02. Warszawa (PAP) - Po pozytywnym rozstrzygnięciu sądu arbitrażowego, Mondi zamierza jak najszybciej zrealizować opcję wykupu EC Saturn od spółki Polish Energy Partners -...
Share
d1m99at

16.02. Warszawa (PAP) - Po pozytywnym rozstrzygnięciu sądu arbitrażowego, Mondi zamierza jak najszybciej zrealizować opcję wykupu EC Saturn od spółki Polish Energy Partners - poinformował w liście do akcjonariuszy Maciej Kunda, prezes Mondi.

"Na początku ubiegłego roku podjęliśmy decyzję o realizacji opcji wykupu elektrociepłowni Saturn. (...) Zarząd Grupy będzie w najbliższym czasie podejmował dalsze działania zmierzające do jak najszybszej realizacji tego zamierzenia, którego głównym celem jest ograniczenie kosztów produkcji energii, także w perspektywie przyszłych inwestycji niezbędnych w obszarze energetyki" - napisał prezes Kunda.

Spółka uzależniała realizację opcji m.in. od pozytywnego rozstrzygnięcia sporu z Polish Eneregy Partners w postępowaniu arbitrażowym. Sąd potwierdził stanowisko Mondi, ustalając, że oferta sprzedaży wszystkich udziałów w spółce Saturn Management oraz ogółu praw i obowiązków PEP jako komandytariusza w tej spółce, złożona Mondi Świecie w 2002 r., wiąże PEP na warunkach określonych w pozwie Mondi Świecie.

Mondi Świecie informowało wcześniej, że posiada dobrowolną opcję call wykupu od PEP elektrociepłowni EC Saturn, a koszt wykupu obliczony na podstawie formuły wynosi ok. 112 mln zł. Do tego dochodzi koszt przejęcia jej zadłużenia. Wykonanie opcji kwestionuje PEP, nie zgadza się z wyceną Mondi. (PAP)

pel/ osz/

d1m99at

Podziel się opinią

Share
d1m99at
d1m99at