Trwa ładowanie...
d139s6r
d139s6r

Monnari składa wniosek o upadłość, ale kontynuuje rozmowy z inwestorami

8.5.Warszawa (PAP) - Monnari Trade, które w piątek złożyło w łódzkim sądzie wniosek o upadłość z możliwością układu, kontynuuje rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Liczy na...
Share
d139s6r

8.5.Warszawa (PAP) - Monnari Trade, które w piątek złożyło w łódzkim sądzie wniosek o upadłość z możliwością układu, kontynuuje rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Liczy na pozytywny przebieg negocjacji z wierzycielami - powiedział w rozmowie z PAP Marek Banasiak, prezes Monnari.

"Przypuszczamy, że dopniemy nasze rozmowy z inwestorami, co pozwoli nam wykonać zamierzony plan restrukturyzacji. Te rozmowy nie zostały jeszcze zakończone, więc musimy poprosić o układ z wierzycielami w razie niedopięcia tych negocjacji" - powiedział PAP Banasiak.

"Nie zamierzamy zamykać firmy, liczymy na pomoc banków i centrów handlowych" - dodał.

d139s6r

Banasiak powiedział, że spółka od dawna rozmawia z bankami.

"Banki rozumieją naszą sytuację, chcą pomóc, ale nie są jedynymi elementami tej układanki, są jeszcze centra handlowe, z którymi musimy odbyć rozmowy" - powiedział.

Monnari Trade złożyło w łódzkim sądzie wniosek o upadłość z możliwością układu.

"Zarząd podjął powyższą decyzję w związku z pogarszającą się sytuacją Spółki w okresie kryzysu oraz zakończeniem I kwartału b.r. stratą netto w wysokości około 13,9 mln zł" - podało Monnari w komunikacie.

d139s6r

Spółka podała jednocześnie, że zarząd otrzymał informację od wierzyciela spółki - Dion Investments o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Monnari Trade, obejmującej likwidację majątku dłużnika.

Pod koniec lutego upadłość likwidacyjną ogłosiła spółka zależna Monnari - Molton, a pod koniec kwietnia wniosek o upadłość złożyła kolejna spółka z grupy Monnari - Roy.

Monnari informowało ostatnio, że prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami na temat pozyskania finansowania. Właściciele spółki nie wykluczali oddania nad nią kontroli.

Zarząd informował, że spółka jest w trakcie przygotowań planu restrukturyzacji.

d139s6r

W 2008 roku Monnari miało jednostkowo 29,9 mln zł straty netto. Na poziomie grupy firma miała 28,9 mln zł straty netto oraz 16,5 mln zł straty operacyjnej. Spółka dokonała odpisów aktualizujących wartość aktywów i rezerw w wysokości 32,6 mln zł, co obniżyło wynik finansowy za 2008 rok.

Na koniec 2008 roku zobowiązania krótkoterminowe grupy Monnari wynosiły 84 mln zł, a całość zobowiązań wynosiła 136 mln zł. (PAP)

pel/ pam/

d139s6r

Podziel się opinią

Share
d139s6r
d139s6r