Trwa ładowanie...
d1xkjli

Monnari Trade jest otwarte na akwizycje, rozmowy z KAN przedłużają się

Warszawa, 12.11.2014 (ISBnews) - Monnari Trade jest zainteresowane przejęciami na polskim rynku, choć na razie nie prowadzi żadnych sformalizowanych rozmów. Za to spółka oczekuje, że do końca tego roku uda się uzyskać porozumienie w sprawie akwizycji KAN, poinformowali przedstawiciele spółki.
Share
d1xkjli

?Rozglądamy się na rynku, za dobre ceny można teraz kupić podmioty. Żeby efektywnie rozmawiać z centrami handlowymi musimy urosnąć i jako Monnari i poprzez inne brandy. Te rozmowy nie są sformalizowane, nie raportowaliśmy o tych rozmowach" - powiedziała dyrektor Anna Augustyniak-Kala podczas konferencji prasowej.

?Patrzymy na spółki odzieżowe, mówimy o wielu spółkach" - dodała. Nie ujawniła jednak, czy chodzi o podmioty działające tylko w segmencie mody damskiej, czy inne.

Kala poinformowała, że negocjacje ze spółką KAN cały czas się toczą, ale obie strony nie doszły jeszcze do porozumienia.

d1xkjli

?Zakładaliśmy, że z KAN-em transakcja zakończy się w 2013 roku, mamy połowę listopada 2014 r. i wciąż rozmawiamy. Staramy się zamknąć ten proces, ale nie mogę dokładnie określić, kiedy to nastąpi. Mamy nadzieję, że do końca roku dojdziemy do porozumienia" - powiedział prezes Mirosław Misztal.

Monnari Trade na początku maja 2013 r. zawarło porozumienie z KAN Sp. z o.o. prowadzącą m.in. działalność polegającą na sprzedaży odzieży damskiej i dodatków pod markami Tatuum, Coyoco w sprawie ewentualnego inwestycji w tę spółkę.

Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 145,55 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d1xkjli

Podziel się opinią

Share
d1xkjli
d1xkjli