Trwa ładowanie...
d2jz0i7

Moody's obniżył rating PDR Cognoru do "Ca-PD", podtrzymał rating CFR "Caa2" (opis)

29.11. Warszawa (PAP) - Agencja Moody's obniżyła rating PDR (prawdopodobieństwa niewypłacalności) do "Ca-PD" z "Caa2-PD" i podtrzymał rating CFR (korporacyjny) na poziomie "Caa2" -...

d2jz0i7
d2jz0i7

29.11. Warszawa (PAP) - Agencja Moody's obniżyła rating PDR (prawdopodobieństwa niewypłacalności) do "Ca-PD" z "Caa2-PD" i podtrzymał rating CFR (korporacyjny) na poziomie "Caa2" - podała agencja w komunikacie. Perspektywa ratingu pozostała negatywna.

Jednocześnie Moody's obniżył rating obligacji wyemitowanych przez spółkę zależną Cognoru Złomrex International do "Caa3" z "Caa2", w reakcji na przedstawienie przez spółkę planu przeprowadzenia oferty zamiany obligacji zapadających w lutym 2014 roku o wartości ok. 118 mln euro.

Obniżenie ratingu PDR odzwierciedla oczekiwania, że Cognor prawdopodobnie straci zdolność do regulowania zobowiązań w bliskiej przyszłości, najpóźniej w terminie zapadalności obligacji, przy braku możliwych rozwiązań na refinansowanie długu.

Rating korporacyjny Cognoru odzwierciedla trudną sytuację na polskim i europejskim rynku stali, niską zyskowność i poziom generowanej gotówki przez spółkę, słabą pozycję płynnościową oraz brak pewności dotyczący planowanego refinansowania obligacji wartych 118 mln euro.

d2jz0i7

Agencja podkreśla jednak po stronie pozytywnych sygnałów, że odnotowano stabilizację wyników finansowych Cognoru, poprawę wskaźników po pozbyciu się dystrybucyjnej części działalności oraz niższe nakłady inwestycyjne.

W połowie listopada Złomrex International zaproponował przeprowadzenie oferty zamiany obligacji zapadających w lutym 2014 roku o wartości ok. 118 mln euro, co stanowi około 93,5 proc. zadłużenia grupy Cognor.

Cognor w połowie września podpisał porozumienie z inwestorami stanowiącymi wartościowo 67,3 proc. wszystkich obligatariuszy, w sprawie refinansowania obligacji spółki.

Równolegle z rozpoczęciem oferty zamiany spółka zamierza zwrócić się do sądu o rozpoczęcie planu restrukturyzacji. (PAP)

mj/ jtt/

d2jz0i7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jz0i7