Trwa ładowanie...
d2w3haz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
bank

Moody's podniósł perspektywę dla polskiego systemu bankowego do stabilnej

Agencja Moody's podniosła perspektywę dla polskiego systemu bankowego do stabilnej z negatywnej - podała agencja Moody's w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moody's podniósł perspektywę dla polskiego systemu bankowego do stabilnej
(Thinkstockphotos)
d2w3haz

"Zmiana perspektywy odzwierciedla głównie oczekiwanie agencji co do poprawy wzrostu gospodarczego i w konsekwencji stabilizacji zyskowności banków" - napisano.

Agencja wskazuje też m.in. na poprawę kapitalizacji banków i zwiększone możliwości absorpcji ryzyka.

Moody's spodziewa się, że w tym roku wzrost PKB Polski nie przekroczy 1,4 proc., a w przyszłym roku może wynieść ok. 2,5 proc. W rezultacie Moody's spodziewa się m.in. poprawy przychodów odsetkowych banków.

d2w3haz

Podziel się opinią

Share
d2w3haz
d2w3haz