Trwa ładowanie...
d5cylu8
d5cylu8

Moody's podwyższył rating ING BSK do A3, perspektywa stabilna

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Moody's Investors Service podwyższył długookresowy rating depozytów dla ING Banku Śląskiego do poziomu A3 z poziomu Baa1, jednocześnie nadając mu perspektywę stabilną (zmiana z "podlegającej rewizji pod kątem możliwego podwyższenia", wcześniej "negatywna"), podał bank.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5cylu8

"Zmiana ratingu była zapowiedziana przez agencję w dniu 17 marca 2015 r. w komunikacie prasowym, w którym Moody's poinformowała, że rozpoczęła przegląd ratingów banków, w tym m.in. ING Banku Śląskiego S.A., w związku z ogłoszoną dzień wcześniej nową metodologią oceny banków. Rating Banku uwzględnia m.in. korzystne otoczenie makroekonomiczne w Polsce, dobrą sytuację finansową mierzoną wskaźnikami kapitałowymi, jakości portfela, rentowności oraz płynności, a także jego duży wolumen depozytów, co w przypadku upadłości minimalizuje potencjalną stratę" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Moody's nadała bankowi ocenę ryzyka kontrahenta (Counterparty Risk Assessment - CR Assessment) na poziomie A2 w ujęciu długoterminowym, oraz P-1 w ujęciu krótkoterminowym. Pozostałe ratingi nie uległy zmianie.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW (najpierw jako Bank Śląski) od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)

d5cylu8

Podziel się opinią

Share

d5cylu8

d5cylu8