Trwa ładowanie...
d424ilu

Moody's przyznał PGE rating A3 z perspektywą stabilną

...
Share
d424ilu

2.9.Warszawa(PAP) - Agencja Moody's przyznała Polskiej Grupie Energetycznej długoterminowy rating A3 z perspektywą stabilną - podała w środę agencja.

Analitycy Moody's wskazali na wiodącą pozycję PGE na polskim rynku energetycznym, który jest stosunkowo zamknięty, z cenami energii niższymi niż w Niemczech i z potencjałem zwiększenia cen, kiedy nastąpi integracja rynku.

Przyznane ratingi zaliczane są do kategorii inwestycyjnych. Rating A3 przyznany przez Moody's potwierdza wysoką zdolność do obsługi swoich zobowiązań przez PGE oraz to, że papiery dłużne emitowane przez spółkę charakteryzują się niskim ryzykiem kredytowym.

d424ilu

"Znaleźliśmy się w gronie najlepiej ocenianych polskich spółek. To dla nas bardzo istotne, ponieważ nasza strategia rozwoju zakłada znaczące inwestycje, które zamierzamy finansować z różnych źródeł, w tym kredytów i papierów dłużnych. Zakładamy, że część środków pozyskamy z emisji eurobligacji. Aby je skutecznie plasować na rynkach międzynarodowych potrzebowaliśmy potwierdzenia naszej wiarygodności kredytowej" - skomentował cytowany w komunikacie PGE Wojciech Topolnicki, wiceprezes PGE. (PAP)

epo/ pam/

d424ilu

Podziel się opinią

Share
d424ilu
d424ilu