Trwa ładowanie...
d48w1z9
29-09-2016 13:05

Morawiecki: do końca roku mogą być gotowe analizy ws. jednolitego podatku (krótka7)

Jest szansa, że do końca tego roku będą gotowe główne analizy dotyczące jednolitego podatku - powiedział wicepremier, szef resortów finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

d48w1z9

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Morawiecki powiedział, że jednym z głównych jego zadań jest przeprowadzenie budżetu przez Sejm.

Wskazał, że jeśli chodzi o "zmiany w pozostałych strukturach podatkowych", to w najbliższych tygodniach będzie na pewno dyskutował o tym z premier Beatą Szydło i wiceministrami finansów - "pod kątem takim, czy można jeszcze coś usprawnić".

"Ale tak, jak powiedziałem, ten budżet zaproponowany przez pana ministra Pawła Szałamachę jest bardzo profesjonalny i dobry. Zawsze można coś poprawić, nikt nie jest doskonały i nic nie jest doskonałe. W związku z tym będziemy patrzeć na te poszczególne podatki i sektorowe, i pośrednie, i bezpośrednie, przy czym pewne zobowiązania zostały już podjęte. Oczywiście je wykonamy, jak na przykład obniżenie podatku CIT z 19 proc. do 15 proc. dla małych firm o obrotach do 1,2 mln euro" - powiedział.

Dodał, że nad jednolitym podatkiem pracuje minister Henryk Kowalczyk (szef komitetu stałego - PAP).

d48w1z9

"Wczoraj z nim rozmawiałem o tym. Myślę, że jest szansa, że do końca roku będą te główne analizy wykonane. My od samego początku mówiliśmy, że najwcześniejszy termin wdrożenia tego podatku to jest 1 stycznia 2018 r., ale będziemy brali również pod uwagę wszystkie za i przeciw. Tutaj nic nie jest zapisane w kamieniu, pan minister Kowalczyk pracuje nad tym i będziemy z panią premier, z Radą Ministrów analizować całe to zagadnienie" - wyjaśnił.

d48w1z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48w1z9