Trwa ładowanie...
d4g7gk6
30-09-2016 14:38

Morawiecki: Ustawy społeczne będą kosztować łącznie ok. 30 mld zł

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Wszystkie ustawy społeczne wdrażane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) to łączny koszt wynoszący około 30 mld zł, wynika z wypowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Środki na pokrycie tych wydatków mają pochodzić z podatków.

d4g7gk6
d4g7gk6

"Wszystkie nasze ustawy społeczne, które wykonujemy zgodnie z naszymi obietnicami, czyli w szczególności 500+, ale też ustawy senioralne i ustawy, które wejdą w życie obniżeniu wieku emerytalnego, przesuną około 30 mld zł w kierunku osób słabiej uposażonych, w kierunku rodzin. Na to wszystko musimy zarobić i na to wszystko musimy pozyskać środki z podatków" - powiedział Morawiecki na pierwszym posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

"I to jest ta część gospodarcza, żeby zapewnić spójność budżetu i nie doprowadzić do napięć w budżecie, i jednocześnie zabezpieczyć te dodatkowe 30 mld zł, które przekazaliśmy polskim rodzinom, polskim seniorom" - dodał wicepremier.

Morawiecki jeszcze raz zadeklarował chęć utrzymania deficytu budżetowego (tzw. sektora general government) poniżej 3% PKB. "Chcę zapewnić również, że naszym ogromnym priorytetem będzie utrzymanie w ryzach deficytu budżetowego państwa poniżej 3%. Jest to ważne z punktu widzenia percepcji rynków finansowych, kapitałowych. Jest to potrzebne z punktu widzenia oglądu sytuacji gospodarki przez agencje ratingowe. Te cele będą musiały być ze sobą odpowiednio zsynchronizowane" - dodał wicepremier.

Podczas pierwszego posiedzenia KERM Morawiecki przedstawił listę ok. 20 projektów ustaw, które mają być gotowe do końca tego roku. Do najważniejszych z nich zaliczył m.in. kodeks dla biznesu, prawo wodne i prawo energetyczne.

(ISBnews)

d4g7gk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7gk6