Trwa ładowanie...
dx09m4d
dx09m4d

Mostostal Warszawa zakończy rok 'na plusie', ma portfel zamówień wart 3,4 mld zł

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Mostostal Warszawa zakończy 2014 rok "na plusie", a obecny portfel zamówień spółki wart 3,4 mld zł, poinformował p.o. prezesa Miguel Ángel Heras Llorente.
Share
dx09m4d

"Dziś już wiemy, że jesteśmy na drodze do wyjścia z kłopotów. Rok zakończymy na plusie, portfel zamówień grupy jest wart 3,4 mld zł, w ostatnich miesiącach pozyskaliśmy kontrakty warte około 300 mln zł, mimo że nie uwzględnialiśmy tego w biznesplanie. Co ważne, każdy zawarty od 2013 r. kontrakt jest rentowny" - powiedział Heras Llorente "Pulsowi Biznesu".

Poinformował także, najważniejszymi zamawiającymi w najbliższych latach będą dla spółki Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz PKP.

"Drogowa dyrekcja i PKP to w najbliższych latach najważniejsi zamawiający. Na razie nie uczestniczymy w przetargach autostradowych, bo proponowane przez naszych konkurentów ceny są ryzykowne. Kiedy będą bardziej racjonalne, wrócimy na rynek, ale prawdopodobnie w partnerstwie z Accioną, która w Hiszpanii jest potęgą w budownictwie drogowym" - powiedział p.o. prezesa.

dx09m4d

W przyszłym roku firma chce wypracować około 1 mld zł przychodów. Ma to być stałe minimum na przyszłość - wystarczające na pokrycie kosztów stałych. Zamierza też wznowić kontakty z inwestorami i analitykami giełdowymi, którzy przez ostatnich kilka lat zdążyli o niej zapomnieć, napisano również w gazecie.

Mostostal Warszawa odnotował 7,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I połowie 2014 r. wobec 61,71 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 701,75 mln zł w I poł. 2014 r. wobec 829,29 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I poł. 2014 r. wyniósł 5,75 mln zł wobec 50,61 mln zł straty rok wcześniej.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych.

(ISBnews)

dx09m4d

Podziel się opinią

Share
dx09m4d
dx09m4d