Trwa ładowanie...
d1pf37y

Mostostal Zabrze ma innego potencjalnego nabywcę jednej z działek w woj. śląskim

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Mostostal Zabrze odstąpił od przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości w Katowicach przy ul. Lwowskiej, zawartej ze spółką Jasperville Investments z Grupy Pinnacle, podała spółka. Jednocześnie Mostostal zawarł z innym podmiotem zewnętrznym przedwstępną umowę sprzedaży części tej nieruchomości. Nadal trwa natomiast procedura dotycząca realizacji warunków przedwstępnych umów sprzedaży zawartych w październiku 2014 r. ze spółkami celowymi Pinnacle, w odniesieniu do pozostałych nieruchomości.

Share
d1pf37y

"Decyzja o odstąpieniu od umowy przedwstępnej zawartej ze spółką Jasperville oraz o zawarciu z innym podmiotem zewnętrznym przedwstępnej umowy sprzedaży dotyczącej części przedmiotowej nieruchomości podyktowana była przesłankami ekonomicznymi. Dodatkowo w trakcie przeprowadzonej analizy techniczno-prawnej nieruchomości spółka Jasperville zidentyfikowała czynniki ograniczające możliwość wykorzystania nieruchomości dla jej planów inwestycyjnych" - czytamy w komunikacie.

Nadal trwa natomiast procedura dotycząca realizacji warunków przedwstępnych umów sprzedaży zawartych w październiku 2014 r. ze spółkami celowymi Pinnacle, w odniesieniu do pozostałych nieruchomości, niemniej jednak ze względu na zwiększone zainteresowanie poszczególnymi nieruchomościami emitent zagwarantował sobie prawo do wyboru ofert korzystniejszych, od warunków określonych w przedmiotowych umowach przedwstępnych, podano również.

Nieruchomość znajduje się przy ul. Lwowskiej 38 i składa się z prawa wieczystego użytkowania do trzech działek gruntowych o łącznej powierzchni 2 968 m2, lokalu użytkowego i budynków, w tym budynku administracyjnego i portierni.

W październiku 2014 r. Mostostal Zabrze i jego spółka zależna Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego zawarły ze spółkami celowymi należącymi do Grupy Pinnacle przedwstępne umowy sprzedaży nieruchomości w Sosnowcu, Bytomiu, Katowicach i Gliwicach o łącznej wartości 61,03 mln zł. Kupującymi były Jasperville Investments, Nillwood Investments, Danbury Investments, Rosemont Investments i Nordhale Investments.

d1pf37y

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1pf37y

Podziel się opinią

Share
d1pf37y
d1pf37y