Trwa ładowanie...
d34636r
d34636r

Mostostal Zabrze wniósł o zasądzenie 12 mln zł i 0,6 mln euro od woj. śląskiego

Warszawa, 15.07.2014 (ISBnews) ? Mostostal Zabrze złożył w Sądzie Okręgowym w Katowicach II Wydział Cywilny pozew przeciwko województwu śląskiemu w związku z realizacją zadaszenia Stadionu Śląskiego w Chorzowie i wnosi o zasądzenie od województwa kwoty 12 mln zł wraz z odsetkami oraz 600,76 tys. euro wraz z odsetkami, podała spółka.
Share
d34636r

?Na powyższe kwoty składają się: koszty związane z usuwaniem skutków awarii (pomniejszone o otrzymane kwoty odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej), koszty wykonania zastępczego tzw. krokodyli (kwota podana w euro), koszty ogólne budowy, koszty ogólnego zarządu oraz utracony zysk" ? czytamy w komunikacie.

?Mając na względzie (?) roszczenia emitenta wynikające z nieprzedstawienia przez zamawiającego zgodnie z umową prawidłowej, kompletnej oraz wolnej od wad dokumentacji projektowej, MZ wystąpił do Sądu z powyższym pozwem. Ponadto emitent wystąpił przeciwko zamawiającemu z wnioskiem o zawezwanie do próby ugodowej w zakresie części roszczeń w kwocie 7.541.196,58 zł" ? czytamy dalej.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym.

(ISBnews)

d34636r

Podziel się opinią

Share
d34636r
d34636r