Trwa ładowanie...
d1b4ctx
d1b4ctx

Mostostal Zabrze zwiększy sprzedaż r/r w 2016, w kolejnym roku może być płasko

Warszawa, 08.09.2016 (ISBnews) - Mostostal Zabrze powinien zwiększyć sprzedaż w ujęciu rocznym w całym 2016 r., przekraczając poziom 800 mln zł przychodów, wobec 760 mln zł rok wcześniej. Zarząd spodziewa się jednak, że w kolejnym roku sprzedaż zachowa się "płasko" ze względu na słabszy rynek w Polsce, związany ze spadkiem inwestycji, poinformował wiceprezes Dariusz Pietyszuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1b4ctx

"Poziom przychodów w 2016 powinien przekroczyć 800 mln zł, czyli będzie znacząco lepszy rok do roku, ale przyszły rok zapowiada się płaski w stosunku do tego. Mamy dobry portfel zleceń, ale rynek będzie słabszy. Mimo, że Mostostal radzi sobie dobrze, perspektywy rynkowe nie są najlepsze" - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że tegoroczna sprzedaż jest już w całości zapewniona.

Backlog spółki w kontraktach podpisanych wynosi 696 mln zł (o 30% więcej r/r), ponadto szacowana wartość kontaktów do pozyskania w oparciu o aktualne oferty to 592 mln zł (razem 1 288 mln zł).

d1b4ctx

"Jest wrzesień, więc na pewno do końca roku pozyskamy jeszcze jakieś zamówienia, ale portfel zamówień w II półroczu może być płaski" - powiedział także.

Zarząd podkreślił, że w obliczu spadku inwestycji w kraju szczególnie istotne pozostają zamówienia zagraniczne. W I poł. br. sprzedaż zagraniczna spółki miała 43% udziału w przychodach ogółem, które wyniosły ogółem 384,24 mln zł (wobec 346,88 mln zł rok wcześniej).

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1b4ctx

Podziel się opinią

Share
d1b4ctx
d1b4ctx