Trwa ładowanie...

Mówi się, że Polacy nie czytają książek. Ten widok zaprzecza wszelkim teoriom

W weekend hurtownia Expans zorganizowała akcję "Zimowe Wietrzenie Magazynu Książek". W ramach kiermaszu sprzedawała książki za niewielką kwotę: 1 zł, 3 zł lub 5 złotych. Chętnych do kupna było tyle, że po książki ustawiła się gigantyczna kolejka.

Share
Mówi się, że Polacy nie czytają książek. Ten widok zaprzecza wszelkim teoriom
Źródło: WP.PL
d288vle

Wyprzedaż książek, którą w weekend zorganizowała hurtownia zlokalizowana na warszawskiej Woli, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w kolejce, by kupić choć jeden egzemplarz stała około setka osób. Powtórzymy to jeszcze raz: kolejka do zakupu książek liczyła grubo ponad sto osób.

Zdjęcia "dzikich" tłumów pojawiły się w Internecie, a osoby, którym udało się cokolwiek kupić chwaliły się swoimi "zdobyczami" w komentarzach na Facebooku.

Jak powiedział cytowany przez Wprost.pl, Arkadiusz Michalczuk z hurtowni Expans, sam nie spodziewał się, że pojawi się tylu chętnych. Przyznał, że w pierwszych godzinach akcji skala zainteresowania "trochę przerosła" organizatorów. Pomogła większa liczba kas i kasjerów.

d288vle

Zobacz: **

**

Kwestia czytelnictwa w Polsce od lat nie jest powodem do dumy. Jak wynika z Polskiego Badania Czytelnictwa, mniej niż połowa Polaków przeczytała w zeszłym roku co najmniej jedną książkę.

Jak widać niskie ceny są jednak argumentem dla całkiem sporej liczby miłośników literatury. Niektórzy przyznali nawet, że w kolejce stali ponad godzinę, by "kupić książki warte 800 złotych za 100 złotych". Nie zabrakło osób, które na zakupy do Warszawy przyjechały specjalnie z innych miast Polski.

d288vle

Podziel się opinią

Share
d288vle
d288vle