WP

Mówił, że odda "trzynastkę", teraz znalazł cel. To nauczyciele

13. emerytura od rządu ucieszyła miliony emerytów. Jej zaciekłym krytykiem okazuje się jednak Lech Wałęsa. Były prezydent zapowiedział już, że te pieniądze odda, teraz znalazł cel. "Oddaję swoją trzynastą emeryturę nauczycielom" – napisał na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Oddaję swoją trzynastą emeryturę nauczycielom" – napisał na Twitterze.
"Oddaję swoją trzynastą emeryturę nauczycielom" – napisał na Twitterze. (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
WP

- Solidaryzując się z nauczycielami oddaję swoją trzynastą emeryturę nauczycielom i zachęcam wszystkich do Solidarności. Nie może być tak , że jednym dają za nic a inni mają pracować dla idei – napisał Lech Wałęsa, były prezydent.

Wałęsa już wcześniej krytykował „trzynastkę” od PiS. - To są żarty z pogrzebu – mówił „Super Expresowi” Lech Wałęsa. - Gdzie my żyjemy? Gdzie demokracja? - dodał retorycznie.

WP

Dziennikarz dopytał jednak, czy były prezydent nie uważa, że pieniądze się emerytom po prostu należą. "Ale to nie o to chodzi" - komentuje Wałęsa. I dodaje, że sam "zgłosi" 5 tys. dla każdego obywatela. "I proszę to realizować..." - mówi.

Zgodnie z zapowiedziami "13. emerytura" będzie dodatkowym świadczeniem przysługującym każdej osobie pobierającej emeryturę, bez względu na jej wysokość. Popularna "trzynastka" oprócz emerytów trafi również do rencistów.

WP

"13. emerytura" wyniesie tyle, co minimalna emerytura w 2019 r., czyli 1100 zł brutto - 888,25 zł "na rękę". Jak poinformowała minister rodziny Elżbieta Rafalska osób uprawnionych do otrzymania świadczenia będzie blisko 10 mln.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP