Trwa ładowanie...

Mówiła o trudnej sytuacji w szpitalu. Została zwolniona tuż przed emeryturą

Pielęgniarka ze szpitala w Złotoryi domagała się zatrudnienia dodatkowego personelu, bo na "dyżurze na 40 pacjentów przypadała jedna pracownica". Władze uznały, że działała na szkodę firmy i zwolniły Sławę Kolano po 40 latach pracy.

Share
Mówiła o trudnej sytuacji w szpitalu. Została zwolniona tuż przed emeryturąŹródło: Fotolia
d4hjjgk

Kobieta chciała zatrudnienia większej liczby pielęgniarek, z powodu nawału pracy wynikającego z braków kadrowych - informuje polsatnews.pl. - Na jednym dyżurze 40 pacjentami opiekowała się jedna osoba - mówiła publicznie Sława Kolano z NSZZ "Solidarność" w szpitalu w Złotoryi.

Władze zarządzający spółką uznały, że firma została zniesławiona i zdecydowały się na pożegnać z pracownicą, która w szpitalu przepracowała 40 lat. Złożyły też sprawę do prokuratury. - Mamy pewne braki, ale to nic nadzwyczajnego - mówi Witold Jajszczok, rzecznik placówki.

Zobacz także: Katarzyna Lubnauer: inicjatywa "Zatrzymaj Aborcję" jest okrucieństwem

- Zwolnienie dyscyplinarne w okresie przedemerytalnym jest próbą zastraszenia załogi i dyskryminacją za mówienie prawdy - uważa z kolei Bogdan Orłowski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Regionu Zagłębie Miedziowe. Związkowcy również zgłosili sprawę do sądu, jednak domagają się zbadania warunków w szpitalu, które ich zdaniem zagrażają pacjentom. Kolano nie skomentowała decyzji o swoim zwolnieniu.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hjjgk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hjjgk