Trwa ładowanie...
d3my4di

Możliwe podwyżki stóp proc. w USA raczej pomogą gospodarce niż ją spowolnią - UBS (opinia)

04.04. Nowy Jork (PAP/int.) - Rosnące prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA przez Fed w przyszłym roku powinno pomóc gospodarce a nie ją spowolnić - oceniają...

Share
d3my4di

04.04. Nowy Jork (PAP/int.) - Rosnące prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA przez Fed w przyszłym roku powinno pomóc gospodarce a nie ją spowolnić - oceniają analitycy UBS.

Ekonomiści UBS podkreślają, że wraz z oczekiwaniami zacieśnienia polityki monetarnej w USA po okresie niemal zerowych stóp procentowych powinny wzrosnąć wydatki kapitałowe firm. Może więc być więcej fuzji i przejęć.

Ekonomiści uzasadniają, że utrzymywane od dłuższego czasu bardzo niskie stopy procentowe i mała zmienność zniechęciły firmy do inwestowania.

d3my4di

"Oczekiwania podwyżek stóp procentowych w USA mogą okazać się pomocne, bo niskie stopy procentowe skutkują m.in. odkładaniem przez inwestorów decyzji o inwestowaniu" - piszą w nocie analitycy UBS i dodają, że inwestycje kapitałowe staną się w sytuacji wyższych stóp procentowych bardziej atrakcyjne.

Fed może zdecydować się na pierwsze podwyżki stóp procentowych sześć miesięcy po tym, jak zakończony zostanie program luzowania ilościowego - zapowiedziała prezes Fed Janet Yellen po zakończeniu Fed w marcu.

Fed zdecydował w ub. miesiącu o obniżeniu skali skupu aktywów w ramach programu luzowania ilościowego do poziomu 55 mld USD miesięcznie. Fed oświadczył, że prawdopodobnie zostanie utrzymane tempo stopniowej redukcji programu skupu aktywów na kolejnych posiedzeniach. (PAP)

aj/ asa/

d3my4di

Podziel się opinią

Share
d3my4di
d3my4di