Trwa ładowanie...
d2vkna8

MPiPS ws. rozporządzenia dot. zaświadczeń lekarskich (komunikat)

...

d2vkna8
d2vkna8

17.10. Warszawa - Biuro Prasowe MIPS informuje:

Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, wzoru zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Projekt z 10 października 2011 r.

Nowe rozporządzenie wprowadza nowe druki zaświadczeń lekarskich. Zmianie ulegnie wzór zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy - ZUS ZLA, oraz wzór zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - ZUS ZLA/K.

d2vkna8

Nowelizacja wynika z wejścia z życie ustawy o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz niektórych innych ustaw, na mocy której ubezpieczeni - osoby fizyczne nie będące przedsiębiorcami - posługują się w postępowaniach przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych identyfikatorem numerycznym PESEL, zamiast dotychczasowymi dwoma identyfikatorami (NIP i PESEL).

Trzymiesięczne vacatio legis jest niezbędne, aby dostosować system informatyczny ZUS do obsługi nowego wzoru formularzy.

Projekt zawiera wzory druków: ZUS ZLA i ZUS ZLA/K.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

d2vkna8

Rozporządzenie skierowano do uzgodnień zewnętrznych. Projekt rozporządzenia znajduje się w BIP MPiPS na stronie: http://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-rozporzadzen-i-zarzadzen/ubezpieczenia-spoleczne/ozporzadzenia-ministra-pracy-i-polityki-spolecznej-zmieniajacego-rozporzadzenie-w-sprawie-szczegolowych-zasad-i-trybu-wystawiania-zaswiadczen-lekarskich-wzoru-zaswiadczenia-lekarskiego-i-zaswiadczenia-lekarskiego-wydanego-w-wyniku-kontroli-lekarza-orzecznika-zakladu-ubezpieczen-spolecznych/

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2vkna8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vkna8