Trwa ładowanie...
d8gj3ck
26-09-2016 12:49

MR: Pierwsza placówka Krajowej Rady Drobiarstwa w Chinach została otwarta

Warszawa, 26.09.2016 (ISBnews) - Pierwsza polska placówka Krajowej Rady Drobiarstwa została otwarta w Szanghaju w piątek, poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Polska jest obecnie jedynym dostawcą drobiu z Europy na chiński rynek.

Share
d8gj3ck

"23 września w Szanghaju rozpoczęła działalność placówka polskiej branży drobiarskiej. Jest to kolejny ważny krok w kierunku zwiększenia eksportu krajowych wyrobów na rynek chiński. Projekt koordynuje Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza, która prowadzi działania promocyjne tej branży, w tym na kontynencie azjatyckim" - czytamy w komunikacie.

Do zadań nowo otwartej placówki będą należały m.in. dalsza budowa i zacieśnianie relacji między polskimi producentami a przedsiębiorcami oraz instytucjami rządowymi w Chinach, a także gromadzenie i analiza danych rynkowych.

"Przestrzeń do poprawy bilansu handlowego z Chinami jest bardzo duża, dlatego jesteśmy gotowi na pogłębianie współpracy handlowej oraz inwestycyjnej. Wszelkie nasze kontakty z chińskimi partnerami mają zapewnić polskim firmom szerszy dostęp tamtego rynku. W ramach międzyresortowego zespołu do spraw współpracy z Chinami pracujemy nad tym, aby tworzyć warunki do większej aktywności polskich firm na kontynencie azjatyckim" - podkreślił wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, cytowany w komunikacie.

Dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa Łukasz Dominiak dodał, że w wartość eksportu rodzimych produktów drobiowych na rynek chiński przekroczyła 105 mln zł w ub. r., a dzięki dalszej współpracy, zwłaszcza działaniom nowo otwartego przedstawicielstwa, może wzrosnąć nawet do 2 mld zł.

(ISBnews)

d8gj3ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gj3ck
d8gj3ck