Trwa ładowanie...
d1xhjh7
26-02-2016 11:26

MR: Światowe 'championy' z Polski to: KGHM, PGE, PKOBP, PKN Orlen, PGNiG i Lotos

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - Sześć polskich firm, które można uznać za światowe "championy" to KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Energetyczna (PGE), PKO Bank Polski, PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz Grupa Lotos, poinformował wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

d1xhjh7
d1xhjh7

Wicepremier odniósł się w ten sposób do pytania, zadanego na czacie internetowym poświęconym pierwszym 100 dniom pracy resortu, o to, jakie spółki uznano za "championy" w niedawnej prezentacji "Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Resort podał w tej prezentacji, że "Polska wpadła w 5 pułapek rozwojowych" - jedna z nich to "pułapka przeciętnego produktu. Zaznaczył wtedy, że "Tylko 6 polskich firm to światowe 'championy'", ponadto "tylko 13% MŚP wprowadza innowacje (31% w UE)". Wskazano także, że Wydatki na B+R w Polsce wynoszą mniej niż 1% PKB, a tylko 5% eksportu ma charakter innowacyjny.

"Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, plan naprawczy wdrażania Funduszy Europejskich, ułatwienia dla przedsiębiorców, zwiększone wsparcie innowacyjności i eksportu, zmiana prawa zamówień publicznych - to główne efekty pierwszych 100 dni prac Ministerstwa Rozwoju" - czytamy w dzisiejszym komunikacie resortu poświęconym podsumowaniu tego okresu.

(ISBnews)

d1xhjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xhjh7