Trwa ładowanie...

Mroźne zimy przestaną być takie straszne. Posłowie chcą, by samorządy dopłacały do ogrzewania

Elektryczne ogrzewanie generuje gigantyczne koszty, ale w starych budynkach to często jedyne wyjście. Nowe prawo ma ulżyć Polakom i przerzucić część kosztów na gminę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mroźne zimy przestaną być takie straszne. Posłowie chcą, by samorządy dopłacały do ogrzewaniaŹródło: Youtube.com, fot: screen
d2gwga6
d2gwga6

Kilka tysięcy złotych miesięcznie mogą sięgać rachunki za prąd w lokalach ogrzewanych energią elektryczną. Wkrótce jednak ich właściciele być może nie będą już musieli bać się nadejścia mrozów - zauważa "Rzeczpospolita".

Obecnie prawo nie pozwala, by samorządy pomagały finansowo mieszkańcom w opłacaniu rachunków. Posłowie z różnych ugrupowań chcą to jednak zmienić i złożyli do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Chcą, by znalazły się w nim zapisy dające gminie wybór. Nie oznacza to więc, że każdy wniosek o wsparcie będzie rozpatrywany pozytywnie. Będzie to zależeć tylko od dobrej woli władz gminy.

Zobacz także: Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?

Na nowe przepisy czekają przede wszystkim mieszkańcy starych niedocieplonych kamienic. W nich ogrzewanie elektryczne jest często jedynym wyjściem.

d2gwga6

Jak informuje dziennik, powołując się na dane Eurostatu, Polska jest na 30. miejscu w Europie pod względem wydatków na ogrzewanie. Polacy wydają na ten cen 1/10 domowego budżetu. Gorzej jest tylko w Czechach i na Słowacji.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2gwga6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwga6