Trwa ładowanie...
d1ojfft
08-03-2016 11:59

MRPiPS: Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła nadal 10,3% w lutym

Warszawa, 08.03.2016 (ISBnews) - Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 10,3% w lutym br., czyli tyle samo, co w styczniu br.,szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy. Jednocześnie wskaźnik ten był o 1,6 pkt proc. niższy niż przed rokiem.

d1ojfft

"Firmy chcą zatrudniać nowych pracowników. Trend ten nabiera cech trwałości. To bardzo optymistyczna oznaka ożywienia na lokalnych rynkach pracy. Świadczy też o wzroście zaufania pracodawców do usług urzędów pracy" - skomentowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, cytowana w komunikacie.

W urzędach pracy na koniec lutego zarejestrowanych było 1 655,3 tys. osób. To wzrost w porównaniu do poprzedniego miesiąca jedynie o 7,8 tys. osób, podano w materiale.

Niemal 129 tys. ofert zatrudnienia zgłosili pracodawcy w lutym do urzędów pracy. To o ponad 48% więcej w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wynika z szacunków resortu. Tak dobrego wyniku nie było od września 2015 r., podkreślił resort. Najwięcej ofert pracy zgłoszono w województwie mazowieckim (6,3 tys.), wielkopolskim i małopolskim (3,8 tys.).

Bezrobocie na poziomie jednocyfrowym utrzymuje się w 6 województwach. Najniższe bezrobocie odnotowywane jest w województwie wielkopolskim (6,6%), śląskim (8,5%) oraz mazowieckim (8,8%). podano także.

(ISBnews)

d1ojfft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ojfft