Trwa ładowanie...
d292eua

MRR: Projekty w ramach programu Innowacyjna Gospodarka zaakceptowane przez KE (komunikat)

...
Share
d292eua

16.09. Warszawa - MRR informuje:

W trakcie dzisiejszej wizyty w Polsce, której celem są rozmowy o unijnych inwestycjach w ramach polityki regionalnej, komisarz Johannes Hahn ogłosił, iż Komisja zatwierdziła finansowanie 3 dużych projektów, które wpłyną na wzrost potencjału Polski w zakresie badań i innowacji, poprawią konkurencyjność i stworzą miejsca pracy.

Inwestycje o łącznej wartości 108,5 miliona euro finansowane są z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w Polsce. Przyczynią się do powstania Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) w Warszawie oraz dwóch zakładów produkcyjnych w województwach świętokrzyskim (Pilkington Automotive Poland) i dolnośląskim (HS Wrocław). Przewiduje się, że projekty już po ich ukończeniu stworzą w sumie przynajmniej 700 miejsc pracy. Wszystkie są finansowane z polskiego Programu "Innowacyjna Gospodarka".

d292eua

Projekty oficjalnie zaakceptował Johannes Hahn, jako europejski komisarz ds. polityki regionalnej. Podczas pobytu w Warszawie, gdzie prowadził rozmowy nt. funduszy strukturalnych w Polsce, powiedział: "Inwestowanie w badania, rozwój i innowacje jest jednym z głównych priorytetów polityki regionalnej UE. Te trzy projekty są rodzajem inwestycji, jakich chcielibyśmy widzieć więcej w przyszłości. Nie tylko pobudzają wzrost na poziomie lokalnym, tworząc miejsca pracy, ale także będą mieć pozytywny wpływ na gospodarkę całego regionu, a w szerszym kontekście także kraju. Wprowadzą bowiem innowacje w przemyśle samochodowym i lotniczym i zbliżą nauki stosowane do europejskiego i międzynarodowego poziomu. Liczę również na to, iż przyczynią się do odwrócenia drenażu mózgów".

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, z którą komisarz Hahn spotkał się w czasie wizyty w Warszawie, powiedziała: "Realizacja zaakceptowanych projektów przyczyni się do budowania konkurencyjności polskiej i europejskiej gospodarki, dlatego z radością przyjęliśmy decyzję Komisarza. Inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym będziemy wspierać również w kolejnej perspektywie finansowej - na program Inteligentny Rozwój przeznaczymy w latach 2014-2020 ponad 7,6 mld euro."

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d292eua

Podziel się opinią

Share
d292eua
d292eua