Trwa ładowanie...
djpkld2

MS: działania i plany - konferencja ministra Gowina (komunikat)

...

Share
djpkld2

17.10. Warszawa - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Działania i plany Ministerstwa Sprawiedliwości przedstawił na dzisiejszej konferencji prasowej minister Jarosław Gowin. W trakcie spotkania, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister zaprezentował zrealizowane priorytety rządu, a także zasygnalizowane przez premiera w tzw. drugim expose przyszłe działania dotyczące usprawnienia wymiaru sprawiedliwości.

Jarosław Gowin zapowiedział m.in. projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Dzięki niemu skróceniu ulegną procedury, powstanie też Centralny Rejestr Upadłości, czyli portal informacyjny o przedsiębiorstwach do kupienia.

Minister sprawiedliwości poinformował również o powstaniu Centrum Sądownictwa Gospodarczego w Warszawie. - Skoncentrujemy - w ramach jednego okręgu - całość warszawskiego sądownictwa gospodarczego. Dzięki temu w jednym miejscu skumulowane zostanie prawie 10 proc. krajowego wpływu spraw gospodarczych z sądów rejonowych oraz 20 proc. wpływu krajowego z sądów okręgowych - powiedział Jarosław Gowin.

djpkld2

Wśród innych priorytetowych działań resortu, nakierowanych na ułatwienia dla przedsiębiorców, minister sprawiedliwości przedstawił projekt tzw. jednego okienka, dzięki któremu ułatwione zostanie rozpoczynanie i prowadzenie działalności. Zniesieniu bowiem ulegnie obowiązek składania wniosku do Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

- Skróceniu ulegnie - z 14 do 3 dni - czas oczekiwania na NIP. Dzięki tym zmianom polscy przedsiębiorcy zaoszczędzą rocznie do 100 milionów złotych - zapowiedział Jarosław Gowin.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przedstawiającą szczegóły już podjętych oraz planowanych działań Ministerstwa Sprawiedliwości. Więcej na www.ms.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

djpkld2

Podziel się opinią

Share
djpkld2
djpkld2