Trwa ładowanie...
d1jiwnl

MS: lepsza współpraca rosyjskiej i polskiej Służby Więziennej (komunikat)

...
Share
d1jiwnl

10.08. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski wzięli dzisiaj udział w uroczystości podpisania Memorandum o współpracy między Federalną Służbą Wykonywania Kar Rosji oraz Służbą Więzienną Rzeczypospolitej Polskiej.

Dokument został parafowany w trakcie lipcowej (18-19 lipca 2010 r.) wizyty ministra sprawiedliwości RP w Sankt Petersburgu.

d1jiwnl

Dzisiaj memorandum podpisali: płk Kajetan Dubiel - dyrektor generalny Służby Więziennej oraz Aleksandr Aleksandrowicz Reimer - dyrektor Federalnej Służby ds. Wykonywania Kar Federacji Rosyjskiej.

Uroczystość podpisania memorandum odbyła się w Ministerstwie Sprawiedliwości.

- Ostatnie miesiące to czas intensywnej współpracy między Ministerstwami Sprawiedliwości RP i Federacji Rosyjskiej. Podpisanie memorandum to otwarcie nowego rozdziału w stosunkach polskiej i rosyjskiej służby więziennej - powiedział w trakcie uroczystości minister Krzysztof Kwiatkowski.

- Dzięki podpisanemu dzisiaj dokumentowi, Polacy odsiadujący kary w rosyjskich więzieniach będą mieli szybszy dostęp do informacji dotyczących możliwości odbywania wyroku w polskim zakładzie karnym. Skróci się także czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o odbywanie kary w polskim więzieniu. Takie same zasady obowiązywać będą wobec Rosjan skazanych w Polsce - dodał minister.

d1jiwnl

W podpisanym dzisiaj memorandum polska i rosyjska służba więzienna zobowiązały się także do m.in. współpracy w zakresie modernizacji systemów bezpieczeństwa i ochrony w instytucjach penitencjarnych, wymiany doświadczeń w zakresie nauczania skazanych, czy też dwustronnej współpracy między profilowymi zakładami oświaty i pedagogicznym personelem szkolącym w celu poznania systemów szkolenia, nowych metodyk szkolenia, z uwzględnieniem aktów prawnych, związanych z ochroną praw człowieka, w szczególności osób skazanych na karę pozbawienia wolności.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1jiwnl

Podziel się opinią

Share
d1jiwnl
d1jiwnl