Trwa ładowanie...
d2td845

MŚ: na ratunek lasom po nawałnicach (komunikat)

...

d2td845
d2td845

16.07. Warszawa - Zespół ds. Komunikacji i Promocji Ministerstwa Środowiska informuje:

Trwa akcja ratunkowa i szacowanie strat po weekendowych trąbach powietrznych i nawałnicach, które przeszły także nad terenami Lasów Państwowych. Prawdopodobnie ucierpiało aż 600 ha lasów. Lasy Państwowe organizują pomoc i uprzątanie strat. - Służby Lasów Państwowych panują nad sytuacją i walczą o jak najszybsze uporządkowanie terenów po nawałnicach - podkreśla minister Marcin Korolec.

W komentarzu do tragicznych wydarzeń związanych z trąbami powietrznymi i nawałnicami, jakie przeszły także nad obszarem Lasów Państwowych Janusz Zaleski, główny konserwator przyrody, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska podkreśla:

- Zniszczenia na terenach Lasów Państwowych dotkniętych nawałnicami oceniam jako bardzo poważne. To niewątpliwie jedna z poważniejszych katastrof naturalnych od czasu tragicznej nawałnicy k. Pisza na Mazurach, która miała miejsce 10 lat temu. Jednak Lasy Państwowe są bardzo dobrze przygotowane, by poradzić sobie z tą sytuacją.

d2td845

Trwa akcja porządkująca. Zgodnie z informacjami płynącymi z nadleśnictw sytuacja jest możliwa do opanowania siłami i środkami Lasów Państwowych. Wszystkie niezbędne środki, sprzęt i procedury zostały uruchomione. Działania będziemy weryfikować wraz ze spływającymi od leśników na bieżąco danymi. Nie można teraz dokładnie oszacować strat, ale będziemy trzymali rękę na pulsie prac porządkujących.

Więcej o działaniach Lasów Państwowych: http://www.lasy.gov.pl/zakladki/aktualnosci/bory-tucholskie-traby-powietrzne-pustosza-lasy

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2td845
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2td845