Trwa ładowanie...
d3t9b8u
ms

MS nt. sądownictwa rodzinnego (komunikat)

...

Share
d3t9b8u

20.09. Warszawa - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Minister Sprawiedliwości na spotkaniu z członkami zarządu Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych w Polsce: nie planujemy likwidacji sądów rodzinnych.

- Projektowane przepisy ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych nie oznaczają, że planowana jest likwidacja sądownictwa rodzinnego w Polsce. Pojawiające się w tym zakresie obawy są nieuzasadnione - zapewnił dzisiaj Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie spotkania z członkami zarządu Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych w Polsce.

W trakcie spotkania Stowarzyszenie reprezentowali m.in. sędzia Ewa Waszkiewicz - prezes Stowarzyszania, sędzia Ewa Świderska oraz sędzia Przemysław Janicki.

d3t9b8u

- W Ministerstwie Sprawiedliwości nie trwają żadne prace, których celem miałaby być likwidacja wydziałów rodzinnych. Zmiany dotyczące struktury i organizacji sądownictwa nie są powodowane jakimikolwiek przygotowywanymi przepisami w tym zakresie - zapewnił Minister.

Jednocześnie Minister Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że prace nad projektem nowelizacji ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych trwają. Z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości koordynuje je Podsekretarz Stanu - Jacek Czaja. Minister zapewnił także, że wszystkie zgłoszone w trakcie dzisiejszego spotkania uwagi, trafią do zespołu pracującego nad powyższą nowelizacją.

Kolejne spotkanie Ministra z przedstawicielami Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych w Polsce zaplanowano na pierwszą połowę października.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3t9b8u

Podziel się opinią

Share
d3t9b8u
d3t9b8u